Kolay Bir Şekilde Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Adsense Onayı

Ülkemizde ve dünyada yerli yabancı birçok web sitesi vardır. Yapılan araştırmalara göre bu web sitelerinin yaklaşık %65’i blog sitelerinden oluşmaktadır. Genellikle insanlar blog siteleri açarak hem fikirlerini yazıya dökmek hem de reklamlardan para kazanmak isterler. Bu noktada Google Adsense en büyük gelir kaynağı olarak gözükmektedir.

Blog sitesi veya web sitesi sahipleri çok kolay bir şekilde Google Adsense onayı almak için başvurabilir. Başvurusu kabul edilen sitelerde Google tarafından seçilen otomatik reklamlar yayınlanmaya başlayacak ve web sitesi sahibi düzenli bir gelir elde etmeye başlayacaktır. Bizde sizler için bu yazımızda nasıl kolay bir şekilde adsense onayı alınır? Konusundan bahsettik.

Kolay Bir Şekilde Adsense Onayı Almanın Yolları Nelerdir?
Adsense onaylatmak aslında zor bir şey değildir. Belirli kriterlere uyulduğu sürece ve sitenin konusu da illegal olmadığı sürece adsense onayı alınabilir.

Adsense başvurusundan önce dikkat edilmesi gerekenler konular özetle şunlardır;

  • Sitedeki içerikler kesinlikle özgün olmalıdır. Mümkünse içerikler 300 kelimenin üzerinde olmalıdır.
  • Her ne kadar hit sayısı önemsiz denilse de günlük hit miktarı 50’nin üzerinde olmalıdır.
  • Mevcut sistemde veya temada doğru reklam yerleşimi olmalı ve kullanıcıyı reklam basmaya zorlayacak uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Siteyi açıp hemen başvuru yapmaktansa bir süre bekledikten sonra başvuru yapmak daha uygundur.

Peki, Altın Kural Nedir?

Yukarıda saydığım bilgiler oldukça önemli ve özet bilgilerdir. Webmaster dünyasında çoğu kişinin farklı görüşleri olsa da herkesin birleştiği ortak bir payda vardır. O ortak payda özgün içerik konusudur. Eğer site kopya veya çalıntı içeriklerden oluşuyorsa, adsense onayı alması oldukça zordur.

İkinci altın kuralda organik trafik mevzusudur. Bazı webmaster forumlarda sitelere organik trafik gönderildiği ile ilgili ilanlar yer almaktadır. Lütfen bu tipte ilanlara prim vermeyin. Size organik olarak gönderdiği şey aslında yapay bir temele dayanıyor. Siz eğer içeriklerinizi doğru oluşturursanız zaten organik bir trafiğe sahip olacaksınız. Bunun için sitenize düzenli olarak içerik girmeye devam edin. Elinde sonunda hak ettiğiniz trafiğe ulaşacaksınız ve Google’da bunun farkına varacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir